Okolí

Zlínská ZOO a zámek Lešná

Zlínská ZOO je jedna z největších ZOO v České republice, která se nachází 3 km od obce Lukov. Byla založena v roce 1948, avšak její historie je mnohem starší. Součástí je zámek Lešná, který byl nově vystavěn hrabětem Seilernem v roce 1894 jako letní sídlo. Rozlehlé zahrady zámku byly využívány pro chov koní, jelenů, jeřábů, antilop a různého ptactva.

Návštěvnící mají možnost prohlídky jak zámku, tak samotné ZOO, která nabízí cca 1 300 druhů zvířat různých kontinentů světa na ploše 52 ha.


Skály Králky

Jsou přírodní památkou u nedaleko ležící obce Lukov (cca 1 km). Jedná se o pískovcové a slepencové skalní útvary v nadmořské výšce 400 až 478 m. V blízkosti se nachází zřícenina hradu Lukov.


Zřícenina hradu Lukov

Zřícenina gotického hradu Lukov se nachází cca 2 km od obce Lukov. Vybudován byl v 1. polovině 13. století. Hrad Lukov byl několikrát obléhán a dobyt. Na konci 18. století byl opuštěn a poté postupně rozebírán. Ve své době se jednalo o jeden z nejvýznamnějších hradů na Moravě.

Nyní hrad spravuje Spolek přátel hradu Lukova. Hrad neustále prochází postupnou rekonstrukcí. Lze zde nalézt zachovalý pilířový most a vstupní bránu.


Cyklostezka Lukov

Oficiálně otevřena 8. října 2014. Začíná v centru obce Lukova a směřuje na Lešnou k hlavnímu vchodu do areálu ZOO. Tam se dále napojuje na již dříve vybudovanou cyklostezku do Zlína. Tato trasa má celkovou délku 10 km. Ze Zlína je možné dále pokračovat cyklotrasou až do Uherského Hradiště.


Hostýn

Také zvaný Svatý Hostýn, ležící v nadmořské výšce 735 m je součástí Hostýnských vrchů. Jedná se o významné mariánské poutní místo, kde každoročně míří velké množství poutníků. Můžeme zde naleznout baziliku Nanebevzetí Panny Marie, dále křížovou cestu Dušana Jurkoviče, větrnou elektrárnu a vyhlídkovou věž.


Luhačovice

Představují čtvrté největší lázně v Česku a největší na Moravě. Na léčebné procedury do Luhačovic míří pacienti s nemocemi dýchacího ústrojí, trávením a obezitou. Lázně jsou vyhlášeny především díky minerálním pramenům. V Luhačovicích nalezneme šest přírodních pramenů, které jsou volně přístupné a jsou zdarma. Nejznámějším pramenem je pramen Vincentka.


Baťův kanál

Byl vybudován mezi lety 1934 až 1938 v celkové délce 52 km, který spojoval Otrokovice s Rohatcem. V dnešní době je celá vodní cesta opravena a je splavná. Na trase se nachází 13 plavebních komor. Turisté mohou využívat 8 přístavů a 16 přístavišť. Provozuje se zde turistická doprava mezi Otrokovicemi a Petrovem, případně Skalicí na Slovensku.